З ювілеєм Вельмишановний Олександре Марковичу!

Muzychuk-OleksandrМузичук Олександр Миколайович — доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України

Про Олександра Марковича можна говорити багато, підставою чого є його значний життєвий досвід, мудрість управлінця, постійне бажання створити щось нове, більш якісне. Визначальною заслугою Олександра Марковича є те, що, будучи Майстром своєї справи – керівником з великої літери, він постійно передає свій досвід, свідченням чого є величезна армія його учнів.

Звертаючись до першокурсників Університету, серед яких 23 роки тому був і я, Олександр Маркович сказав, що серед нас стоять майбутні керівники слідчих підрозділів, райвідділів, УМВС, ГУМВС областей, апарату МВС України, кандидати та доктори наук, навів власний досвід кар’єрного зростання, приклади професійної діяльності тощо. Ці досить переконливі слова я проніс через курсантські роки, вони стали не лише мрією, а й принципом моєї подальшої служби, вірою у те, що відданість справі, чесність та порядність – необхідні складові службової діяльності правоохоронця.

Доброта, щирість, бажання допомогти – це ті рідкісні у наш час, але притаманні Олександру Марковичу якості, які притягують, сприяють вірі у справедливість. Вимогливість до себе та оточуючих, повага до підлеглого чи співрозмовника, незалежно від його статусу, посади тощо, з одного боку, та вміння чітко та зрозуміло поставити завдання, визначити головне, з іншого – це ті якості Олександра Марковича, які дають йому змогу розкрити у людині потенціал, виконати завдання більш якісно, а головне – із задоволенням. Його різнобічність знань, цікаві розповіді про історію України, рідного краю, власної родини викликають захоплення. Навчити любити свою Батьківщину, сім’ю, свою роботу можуть тільки такі високопрофесійні, мудрі люди, як Ви, Олександре Марковичу. Слова «Знання», «Закон», «Честь» є не лише девізом Університету, незалежно від історичного періоду його розвитку, – вони осяюють Ваш життєвий шлях, слугують орієнтирами під час прийняття складних управлінських рішень. Широке коло Ваших знань та інтересів, працьовитість і відданість справі, організаторські здібності, тверда життєва позиція здобули визнання та повагу в усіх сферах життєдіяльності та на всіх управлінських рівнях.

Олександр Маркович є доброзичливою людиною, яка поважає гідність кожного, з ким його зводить життя. Йому притаманна порядність і серйозне ставлення до справи. Можна вчитися у нього цілеспрямованості в роботі, умінню працювати і творити.

Вік людини визначається не кількістю прожитих років, а станом її душі. Ваша бурхлива енергія, завзяття і працездатність свідчать про незмінну Вашу молодість. З повним правом Ви можете вважати себе щасливою людиною, адже Ваше життя тісно і самовіддано пов’язане з дорогою для Вас справою – підготовкою правоохоронців, розвитком відомчої освіти та науки. Здобувши величезний життєвий, освітній та науковий досвід, досвід оперативної та слідчої роботи, управлінської діяльності Олександр Маркович присвятив своє життя підготовці молодих правоохоронців та науковців.

У становлення та розвиток Університету Олександр Маркович вклав не лише силу, а й душу. Всіляко відстоює та захищає його інтереси на всіх рівнях. Пригадую на одному із засідань робочої групи з підготовки проекту Концепції розвитку Національної поліції України, один із керівників поставив під сумнів якість підготовки фахівців вищими навчальними закладами МВС України. Як патріот вищої відомчої освіти, Олександр Маркович влучно відмітив, що переважна більшість присутніх у залі і є випускниками як Університету, так і інших вищих відомчих навчальних закладів, які сьогодні займають високі посади на всіх рівнях управлінської вертикалі Національної поліції України, що наглядно вказує на якість саме відомчої освіти.

Вважаю, що видатною заслугою Олександра Марковича як засновника Університету стали встановлення ділової, робочої, позитивної атмосфери в колективі, активізація наукової діяльності науково-педагогічного складу.

Усестороння освіченість та кмітливість дають змогу Олександру Марковичу вільно говорити на будь-яку тему, і головне без підготовки та зрозумілою для всіх мовою. Ваші виступи завжди зрозумілі, переконливі та аргументовані. Висловлювання та цитати Олександра Марковича вдавно стали крилатими. У своєму записнику я відвів місце для них, систематично переглядаю.

Хочу побажати Вам подальшого збереження творчої активності, нових наукових звершень, професійних перемог, міцного здоров’я. Щиро зичу Вам міцного здоров’я, благополуччя, наснаги, гармонії в житті та радості.

Від щирого серця бажаю, щоб Ваші найбільші досягнення були ще попереду!

Декан факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ, полковник поліції, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України О.М. Музичук