Біографія Ювіляра

biografiya-yuvilyara-bandurka-oleksandr-markovychБандурка Олександр Марковичдоктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, Заслужений юрист України
Біографія Ювіляра

У 1958 році закінчив Харківський інженерно-економічний інститут, у 1964 році – Харківський юридичний інститут, у 1980 році – Вищі академічні курси Академії управління МВС СРСР.

З лютого 1959 його життя пов’язане зі службою в органах внутрішніх справ. Пройшов шлях від слідчого до начальника Головного управління МВС України. Протягом 10 років (1984 – 1994 рр.) очолював Управління внутрішніх справ Харківської області. З перших днів незалежності України виступив ініціатором створення в Харкові вищого навчального закладу МВС України. У 1992 році очолив новостворений Харківський інститут внутрішніх справ, який з його ініціативи в листопаді 1994 року реорганізовано в Університет внутрішніх справ (зараз Харківський національний університет внутрішніх справ).

Олександр Маркович у 1990-2006 роках неодноразово обирався народним депутатом, працював у Верховній Раді України, обіймав посади заступника, першого заступника і голови різних парламентських комісій і комітетів. Бандурка О.М. у 2002 році був визнаний «Лідером народної довіри» – кращим парламентарієм країни.

bandurka-oleksandr-markovych-deklarazia
Поставив свій підпис як один із авторів на Декларації і Конституції України.

Безпосередньо брав участь у розробці та прийнятті конституційних актів незалежної України: Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990, Акту про незалежність України 24 серпня 1991, Конституції України 28 червня 1996, сотень законопроектів, невтомно працює на науковій ниві, автор понад 400 наукових праць, всеред яких 18 підручників, 20 монографій і науково-практичних посібників.

Напрямки наукової діяльності

Адміністративне право і процес, фінансове право, конституційне право, кримінальне право і кримінологія, кримінально – виконавче право; оперативно – розшукова діяльність; соціальна психологія, психологія особистості, соціологія і психологія управління.

Має великий досвід міжнародної наукової діяльності, є Почесним доктором низки університетів у Польщі, Латвії, Молдові, Росії, Республіки Білорусь та ін. країн. У зв’язку з науковою, політичною і державною діяльністю побував у 52 країнах світу.

Під науковим керівництвом академіка Бандурки О.М. відбувся захист 106 докторських і 156 кандидатських дисертацій.

Бандурка О.М. Почесний громадянин Харкова та інших міст України, має спеціальне звання генерал-полковника міліції, Нагороджений 42 державними і міжнародними нагородами, є повним кавалером ордена «За заслуги» (І, ІІ, ІІІ ступеня), двох орденів «Ярослава Мудрого» (V і IV ступеня), Американським біографічним центром у 2002 році визнаний «Людиною світу», «Інтелектуальним лідером світу». Міжнародним астрономічним товариством його ім’ям і прізвищем названа зірка (Certifikate Taurus 1050.01255846). Є членом Національної спілки письменників України, Спілки письменників Росії, Національної спілки журналістів України.

Протягом багатьох років Олександр Маркович є науковим консультантом Верховної Ради України, Президентом Кримінологічної асоціації України і Президентом Західно – регіональної асоціації клубів ЮНЕСКО.

bandurka-oleksandr-markovych-vr
У ВР на Пленарному засіданні. Вирішується доля Конституції.
bandurka-oleksandr-markovych-druzyna
З дружиною – Оленою Опанасіївною